2024.06.20

Pasirodė žinučių, kad prieš kurį laiką Ispanijos pietuose, Andalūzijoje, valdžia leido barams apmokestinti papildomu mokesčiu stalelius, kurie yra medžių šešėlyje. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad leido imti mokestį ir už stalelį saulėje, vis dėl to turbūt retas žmogus tokį pasirinks vis karštėjančiomis vasaromis, kuomet dienomis temperatūra to regiono miestuose jau reguliariai pasiekia 35 laipsnius Celsijaus. 

Skaityti daugiau...

2024.06.13

Atėjus vasarai ir vis dažniau užplūstant karščio bangoms, pasaulio miestuose fiksuojami šilumos rekordai, keliantys pavojų gyventojų sveikatai ir gyvybei. Prie kylančių temperatūrų prisideda miesto karščio salos efektas, kurį, pasitelkdami Žemės stebėjimo palydovus, stebi ir apie kurį pasakoja Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto (CHGF) Geografijos ir kraštotvarkos katedros geografai Elzė Buslavičiūtė ir dr. Laurynas Jukna.

Skaityti daugiau...

2024 m. gegužės 21-23 d. Vilniaus universiteto Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedroje viešėjo Greifswald’o universiteto Ekonominės ir socialinės geografijos katedros doktorantė, mokslinė bendradarbė Lisann Schmidt (Baltijos jūros regiono tyrėja) su 4 Regioninės plėtros ir turizmo programos magistrantūros studentais. Tai - vadinamieji “lauko kursai”, kurių metu studentai atlieka įvairias savarankiškas tiriamąsias užduotis, apklausas naujose jiems aplinkose, susitinka su užsienio šalių tyrėjais ir praktikais.

2024.05.28

Skaityti daugiau...

#NORSA 2024 m. gegužės 2-3 d. Vilniuje vyko 9-oji Regional Studies Association (RSA) Šiaurės šalių tarybos konferencija „Regioninės globalių iššūkių pasekmės Šiaurės šalyse“, kurią organizavo Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos institutas bendradarbiaudamas su Vilniaus universitetu ir RSA Šiaurės šalių taryba.
 
2024.05.07 11
Skaityti daugiau...

2024.05.01

Skaitykite interviu su Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininke, piliečių mokslo praktike dr. Giedre Godiene: Kaip pasitelkiant piliečių mokslo akcijas galima surinkti didelės apimties vertingus duomenis apie Lietuvos kraštovaizdį.
Skaityti daugiau...

2024.04.30

Balandžio mėnesį smarkūs potvyniai nusiaubė Centrinės Azijos regionus, ypač Kazachstaną ir agresorę Rusiją. Patvinus Uralo, Tobolo ir Išimo upėms, skaičiuojama, kad tokio masto potvyniai regione didžiausi per pastaruosius aštuoniasdešimt metų. Į klausimus, kaip šiuos potvynius mato palydovai, koks jų mastas ir galimos priežastys, atsako Vilniaus universiteto (VU) Geomokslų instituto geografai Elzė Buslavičiūtė ir dr. Laurynas Jukna.

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos