2024.10.30

Geografijos ir kraštotvarkos katedroje dėstomo dalyko Kultūros paveldo tvarkymas studentai dalyvavo išvykstamajame seminare, vykusiame Vilniaus universiteto idėjų observatorijoje.

Vilniaus universiteto Idėjų observatorija – tai edukacijų, laisvalaikio ir mokslo komunikacijos erdvė unikalioje istorinės observatorijos komplekso vietoje Čiurlionio g. Nuo 2021 m. kuruojama Vilniaus universiteto muziejaus (VUM).

Observatorijų istorija Vilniaus universitete nukelia į XVIII a., kuomet 1753 m. buvo įsteigta astronomijos observatorija Vilniaus miesto centre – VU ansamblyje (įkūrėjas Tomas Žebrauskas). Observatorija domėjosi ir naudojosi ne tik Lietuvos, bet ir Europos mokslininkai. Uždaryta ji buvo carinės priespaudos laikotarpiu – 1883 m. Stebėjimai senajame pastate niekada nebuvo atnaujinti, o besiplečiantis Vilniaus miestas savo šviesomis vertė astronomus ieškoti nuošalesnių vietų. 1919 m. Vilniaus universitetą atidarius kaip lenkiškąjį Stepono Batoro universitetą, observatorijai buvo pasirinkta nauja vieta dabartinėje M. K. Čiurlionio gatvėje. Anuomet, tai buvo Vilniaus priemiestis.

Dabar VUM kuruojama observatorija tapo erdve, siūlančia nedidelėms grupėms pritaikytas, tiksliųjų, gamtos, socialinių ir humanitarinių mokslo pažinimo veiklas, įtraukiančias naujus metodus, skatinančia pažinti mokslą ir už jo slypinčią kūrybą kasdienybėje. Kitaip nei kitos mokslo komunikacijos vietos, Idėjų observatorija suteikia galimybę įgyvendinti meno ir mokslo sintezės veiklas bei atrasti naujus idėjų kūrimo ir realizavimo procesus.

Ačiū Vilniaus universiteto muziejaus Edukacinių veiklų koordinatorei Agnei Poškienei už įtraukiančią edukaciją, studentei Miglei Ulkytei už sumontuotą vaizdo įrašą ir visiems dalyviams už aktyvų įsitraukimą! Šis išvykstamasis seminaras neabejotinai praturtino studentų žinias bei sustiprino praktinius įgūdžius.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos