Šiandien Geografijos bakalauro studijų programos III kurso studentai drauge su prof. dr. Darijumi Veteikiu, dokt., j. asist. E. Luku Dvilevičiumi ir Geomokslų instituto savanore Emilija Basiuk leidosi į mokomąją išvyką Vidurio Lietuvoje. 

2024.10.11

Išvykos metu studentai mokosi stebėti ir matuoti kiekybinio bei kokybinio pobūdžio gamtinius (gamtinės geografijos kryptyje) ar socialinius reiškinius (visuomeninės geografijos kryptyje), savarankiškai atlikti natūrinius stebėjimus, dokumentuoti informaciją, pateikti tyrimų ataskaitas, reflektuoti patirtis ir atspindėti paskaitų metu įgytas žinias.

Savanorės Emilijos dienos refleksija:

Išvykos met susipažinome su svarbiais kraštovaizdžio, kultūros ir pramonės objektais. Išvykos metu aplankyti šie objektai: Žaslių piliakalnis – vienas iš regiono istorinių objektų, liudijantis senųjų laikų kraštovaizdžio ir gynybos sistemų svarbą. Žaslių ežeras – natūralus gamtos turtas, kuris supa miestelį ir yra svarbi vietovės ekologinė ir estetinė vertybė. „Achema“ gamykla – vienas svarbiausių Jonavos regiono pramoninių objektų. Nuoširdžiai dėkojame Mantui iš „Achemos“ Gamybos valdymo skyriaus už įdomią ir informatyvią ekskursiją, kurios metu studentai galėjo susipažinti su gamybos procesu ir šiuolaikinėmis technologijomis. Skarulių Šv. Onos bažnyčia – išskirtinis architektūrinis paminklas, svarbus kultūrinio ir religinio paveldo objektas. Jonava – miestas, kuriame studentiškas dėmesys buvo sutelktas į miesto urbanistinį vystymąsi ir pramonės vaidmenį vietos ekonomikoje. Paminklas Abraomui Kulviečiui Smičkių kalnelyje – lankytas objektas, skirtas garsiam lietuvių švietėjui pagerbti. Lifosos fosfogipso kalnai – išskirtinis pramoninis kraštovaizdis, rodantis žmonių veiklos poveikį gamtai. Apytalaukio dvaras – istorinis kultūros paveldo objektas, iliustruojantis Lietuvos dvarų architektūrą. Buvusi Kruosto hidroelektrinė – objektas, rodantis senosios pramonės infrastruktūros įtaką kraštovaizdžiui. Paminklas Juozui Urbšiui – vienas iš paminklų, skirtų pagerbti žymiam Lietuvos diplomatui ir politikui. Česlovo Milošo gimimo vieta – Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo atmintis ir kultūrinė reikšmė buvo įamžinta aplankant jo gimtinę. Krekenavos apžvalgos bokštas – viena gražiausių apžvalgos vietų, suteikusi galimybę studentams iš aukščio apžvelgti Nevėžio senvages ir kraštovaizdį. Upytės piliakalnis (Čičinsko kalnas) – istorinė vieta, garsėjanti senosiomis legendomis ir kraštovaizdžio reikšmę. Išvyka suteikė studentams galimybę giliau pažinti Vidurio Lietuvos kraštovaizdžio įvairovę, istorinius ir pramoninius objektus bei jų tarpusavio sąsajas su kraštovaizdžio formavimu.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos