2024.09.23
Dėkojame Naujosios Vilnios miesto bendruomenės nariui entuziastui, architektui MAKSIMUI ZACHAROVUI, kuris labai įdomiai pristatė šios Vilniaus seniūnijos urbanistinę situaciją, problemas, atliktas galimybių studijas, vizijas ir dabar vykstantį darnaus judumo projekto rengimo ir įgyvendinimo procesą.
 
Maksimas jau 10 metų gilinasi į Naujosios Vilnios problematiką, rašo apie Naująją Vilnią, kuria ir diskutuoja apie įvairius vystymo projektus !!! Iš pradžių lankęs Naująją Vilnią kaip savo senelių gyvenamą vietą, šiuo metu jis čia ir gyvena, savo kompetencija stiprina vietos bendruomenę!
 
Susitikimas su bendruomenės atstovais - tikrai praturtina ir laužo stereotipus! Sužinojome iš pirmų lūpų apie šios teritorijos erdvines problemas, specifines funkcijas, visuomenę, bendruomenes ir jų aktyvumą, greitąjį susisiekimą, Rokantiškių piliavietę, pramoninį Naujosios Vilnios senamiestį, apie pačią Vilnios upę, Murlės upelį, prieš 8 metus vykusį įtraukųjį parko projektavimą ir daugelį kitų temų.
 
Su dideliu dėmesiu Maksimo pristatymo 2024 m. rugsėjo 23 d. klausėsi pilnutėlė auditorija: apie 50 žmonių!
 
Studentai klausė, kokio amžiaus žmonės įsitraukia į bendruomenines veiklas, ar Naujojoje Vilnioje saugu, kodėl mažai naudojamos Murlės upelio pakrantės...
 
Šis susitikimas sujungė prof. Dovilės Krupickaitės Socialinių tyrimų metodikos dalyko ir doc. dr. Simono Šabanovo Teritorijų planavimo metodologijos VU Geografijos ir teritorijų planavimo I k. magistrams bei šio dėstytojo Teritorijų planavimo įvado III k. geografijos studentus.