Ekosisteminių paslaugų tyrėja geografė dr. Ieva Misiūnė:
„Ekosisteminių paslaugų teikimo piką pasiekia vyresni nei 120 metų miškai, išskyrus vieną paslaugą – medžių biomasės gamybą. Kitaip tariant, penkios iš šešių analizuotų ekosisteminių paslaugų piką pasiekia brandžiame miške. Be to, tie miškai galėjo teikti daugiau skirtingų ekosistemų paslaugų tuo pačiu metu nei jaunesni miškai. Tik biomasės gamyba produktyviausia buvo 50–70 metų medynuose(Jonsson ir kt., 2020). Iškirtus ~50 metų mišką dėl vienintelės – medienos – netenkame visų kitų miško naudų kitus 100 metų...“

2024.07.12

Plačiau skaitykite čia.