Eidamas aštuoniasdešimt aštuntuosius metus mirė geografas, ekonomikos tyrėjas, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos įkūrėjas dr. Jonas Kunčina...

2024.07.03

J. Kunčina gimė 1936 m. Vyžuonose, Utenos rajone. Baigė tuometinį Vilniaus pedagoginį institutą, nuo 1965 m. tapo Vilniaus universiteto aspirantu ir dėstytoju, o 1970 m. – geografijos mokslu kandidatu, vėliau ėjo įvairias pareigas Vilniaus universitete: Pramonės ekonomikos fakulteto prodekano, Ekonomikos istorijos ir geografijos katedros vedėjo, 1989– 2006 m. Tarptautinės verslo mokyklos direktoriaus, nuo 2006 m. – direktoriaus pavaduotojo.

J. Kunčinos mokslinių interesų laukas buvo platus: ekonominė geografija, miestų (urbanistinė) geografija, rajoninis planavimas, gyventojų migracija, tarptautinė ekonomika, verslumo (antreprenerystės) ugdymas.
1
970 m. J. Kunčina apsigynė disertaciją „Vilnius – Rytų Lietuvos ekonominį rajoną formuojantis centras“, o 1976 m. išleido pirmąjį urbanistinės geografijos srities vadovėlį Lietuvoje – „Miestų geografija“. Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbė daugybę straipsnių rajoninio planavimo, migracijos, tarptautinės ekonomikos klausimais ir kitų mokomųjų metodinių priemonių.

Su velioniu šiandien galima atsisveikinti nuo 12 iki 14 val. Vyžuonų parapijos namuose. Po atsisveikinimo J. Kunčina bus laidojamas Vyžuonų kapinėse.