INOVATYVIOS CHEMIJOS CENTRAS (INOCHEM) (NR. 01.1.1-CPVA-V-701-08-0001)
PROJEKTO SANTRAUKA
Inovatyvios chemijos centras (INOCHEM) - lokalizuota mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) infrastruktūra aukštos pridėtinės vertės cheminėms medžiagoms ir technologijoms kurti ir tirti.
PROJEKTO VYKDYTOJAI
Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC) ir Vilniaus universitetas (VU)
Projekto vykdymo laikotarpis: 2018 - 2020 m.
Projekto vadovas: habil. dr. R. Ramanauskas
Projekto VU dalies vadovas: prof. dr. Simas Šakirzanovas
PROJEKTO TIKSLAS
išplėtoti atviros prieigos inovatyvios chemijos centro INOCHEM MTEPI infrastruktūrą, kuri sudarys sąlygas aktyviau vystyti aukšto lygio MTEPI veiklą ir dalyvauti tarptautinių ir regioninių mokslinių tyrimų iniciatyvų projektuose.
Kuriamiems naujiems aukštųjų technologijų gaminiams reikia vis aukštesnius reikalavimus atitinkančių šiuolaikinių medžiagų. Tačiau tam, kad būtų galima sukurti ir apibūdinti sudėtingos struktūros medžiagas, reikalinga unikali sintezės ir analizės MTEPI įranga. Projekto įgyvendinimo metu ketinama Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) ir Vilniaus universiteto (VU) laboratorijas aprūpinti reikiama MTEPI įranga, kuria bus galima šiuolaikiniais metodais sintetinti sudėtingos struktūros medžiagas, gauti jų sluoksnius, membranas ar dangas ir analizuoti susintetintų medžiagų rodiklius ir savybes.
Išplėtota inovatyvios chemijos MTEPI įranga naudosis FTMC ir VU tyrėjai, kiti Lietuvos ir užsienio tyrėjai (per atvirą prieigą), verslo įmonės, studentai (įgydami praktinių gebėjimų dirbti su MTEPI įranga). INOCHEM leis koordinuoti cheminiais tyrimais suinteresuotas Lietuvos mokslo ir studijų institucijas ir jų dalyvavimą tarptautiniuose tinkluose, palaikyti ryšį su kitų šalių universitetais, institutais ir pramonės įmonėmis, aktyviau dalyvauti tarptautinių ir regioninių iniciatyvų projektuose. Projektu išplėtotos MTEPI įrangos visuma įgalins aktyvesnį turimos MTEP infrastruktūros panaudojimą vystant Sumanios specializacijos prioritetines kryptis.
PROJEKTO FINANSAVIMAS
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) lėšų pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ 01.1.1-CPVA-V-701 priemonę „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į europines infrastruktūras“.